Wolfík a studánka přání

22. června 2013 v 7:00
ahojte!:))
Chtěla bych vám předvést moji první povídku.Jsem zvědavá co na ni řeknete ..
Za sedmero horami, sedmero skalami, byla jedna chalupa, kde bydlel dědeček a jeho 14. letý vnuk Vladan, přezdívaný "wolfík". Wolfík nemá rodiče, protože je zabili banditi. Jeho dědeče, byl pro něj to poslední na světě. Jeho dědeček je již velmi starý, tak proto se o něj wolfík staral, sekal dřevo, připravoval jídlo, chodil na lov a další povinnosti. Jednoho dne, ale do osady zasáhl mor a jeho dědečka polapil. Dědeček z poslední sil řekl Wolfííkovi:
"Wolfíku běž do světa, ať tě mor také nepolapí a o mě se neboj! Buďto půjdu do nebo mor překonám a zajdu si pro tebe!"
"Dědo, já tě zde nenáchám, na tomto osiřelém místě zahynout, stařečku, beze mne to nezládneš, nech mne zůstat u tvého hynoucího těla až do poslední chvíle!"
"Ale hochu můj, život půjde dál, ten tvůj a ten můj již pomalu končí. Svět je veliké místo, plné dobrodružství, nestrádej u mé postele, u nočního stolku s vadnoucím kvítím a vyprav se do světa, najdi lásku a své odhodlání, běž!", pověděl stařec duchaplně.
""Dobrá dědo, když tě tu tak vidím a slyším...Jednoho dne, chci být i já stejně dobrým člověkem jako jsi ty a
poznat svět z těch nejkrásnějších úhlú, děkuji ti za vše!", promluvil k vrásčitému starci mladičký chlapec a pomalým krokem se rozešel pryč, vztíř tomu, o čem jeho drahý deděček hovořil s podřimující dýmkou v ústech.
Prošel nejmožnějšími nástrahami matky přírody, trnité hřeneby hor, nekonečné pěšiny luk, ba i prokřadlé lesní bažiny plné močálů.
A pak jednou náhle uviděl dívku, jak se chovává za stromem a uvědomil si, že jí odněkud zdá.
"Jé Majdo, jsi to ty?" zeptal se nevěřícně.
"Ano, Wolfíku, jsem to já a..." na chvíli nejistě zmlkla, "Tvůj děda je mrtev, je to, strašná zpráva, alezemřel již téměř chvíli poté, co jsi odešel a já...Sledovala jsem tě, ani nevím proč." řekla roztřepaným hlasem.
"Ne!" křikl zoufale a z ničeho nic se zkácel pod koruny starého jasanu.
Uběhlo pár hodinm, když se mladík probudil, doostřil si zrak, postavil se opět na nohy a věnoval pohled směrem k ustarané Majdě.
"Nevím co říct, tušil jsem, že nemám odcházet," odvětil smutně a zcela upřímně.
"Ne, Wolfíku, tak to není. Tvůj děda tě jen chtěl chránit před morem, kdybys zůstal, umíral bys na smrtelný mor, kolující v tvých žilách, kdybys zůstal,..tvůj děd by byl nešťastný a já také." řekla
"Tak pojď už " řekla Majda.."Dobře" řekl Wolfík...
Tak šli a šli až došli k studánce přání..
"Majdo na tomto osamoceném místě je studánka přání a my jsme ji našli ! Splní nám jedno přání jaké to bude ? " řekl pňekud trošku ropačitě..
"Hmm třeba... Aby byli všichni zdraví a šťastní ? Nebo ,aby nebyl smutek a trápení ? " zamyslela se Majda ..
"No,Majdo víš, někdy musí být smutek a trápení jinak by to nebyl život.."řekl Wolfík..
"No ano máš pravdu bez smutku a trápení ,to by nebyl náš svět..A co kdyby .. Porcelánové talíře ? " usmála se Majda..
"Prosím tě na co by nám byly talíře ? " zamračil se wolfík.. "No na jídlo" řekla Majda" Pane bože ! Na co máme asi ubrousky ? " řek Wolfík" No dobře máš pravdu ,tak teď něco vymysli .. "
"Dobře.. Co třeba kdyby jsme si přáli k sobě nějakého zvířecího kamaráda? " zamyslel se Wolfík... " No to zní dobře a jakézvíře by to bylo ? " "Co třeba? Pes! "řekl Wolfík "Dobře ! Tak studánko přání ,chtěli by jsme hravého a kamarádského psa... " řekla natěšená Majda..
"Moc hezky řečeno" řek Wolfík a usmál se...Když najednou se před nimi oběvila velká záře,, A z ní se vynořil Zlatý retrívr..
Poté se ze studánky se ozvalo "Za to ,že jste tak perlitě vybírali dostáváte bonus ,a to ten, že váš pes bude i velmi poslušný a mazlivý..""Děkujeme vám " vykřikli oba naráz.." No Majdo ,ale jak se bude jmenovat ? "
"Co třeba Azor nebo Alík ? " "No Alík zní určitě lépe nemyslíš ? " Pousmál se Wolfík.."Také se mi zdá.."
Tak a teď pokračuje dobrodružství nejen ve dvou ,ale už i ve třech..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evča | Web | 23. června 2013 v 18:19 | Reagovat

Ahoj Kačo, tak jsi to tu přece dala. :D :) Ae jo, je to dobrý! ;) Ale ten konec jsi mohla trochu více rozepsat, ale nevadí. :)

2 dreamwolf | Web | 27. června 2013 v 16:01 | Reagovat

No jo no dala xD Děkuji... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama